top of page

Chcesz najlepszą sylwetkę? Skup się na tym!

Będąc w drodze po swoją najlepszą sylwetkę, napotkamy przeszkody, które musimy pokonać. Tymi przeszkodami są przeważnie nasze wybory, które nie zawsze są najlepsze. Doświadczenie pokazało mi, że ludzie często skupiają się na rzeczach, które w ogóle nie są istotne, a pomijają te, które mogą mieć duże znaczenie w aspekcie budowania sylwetki.


O to lista rzeczy, które są istotne w budowaniu upragnionej sylwetki i na których warto się skupiać oraz rzeczy, które nie mają większego znaczenia w kontekście naszej sylwetki.


Skup się na treningu siłowym. Ten rodzaj treningu powinien być dla ciebie priorytetem.

Wykonuj mnóstwo kardio przez cały rok.


Trening siłowy pozwala nam kształtować sylwetkę, bo budujemy mięśnie, które nadają kształt naszemu ciału. Niestety, ludzie często wybierają kardio, bo chcą schudną. To nie trening kardio sprawia, że chudniemy, tylko deficyt kaloryczny. Wykonując tylko kardio, nie jesteśmy w stanie chronić naszych mięśni, przez co stajemy się po prostu szczupli, a nie zdrowo, dobrze zbudowani, jak to ma miejsce po treningu siłowym.

Wybierz 6 ćwiczeń, które sprawiają ci przyjemność oraz łączą pracę całego ciała. Zadbaj o stopniowy progres w tych ćwiczeniach.

Wykonuj każde ćwiczenie, jakie zobaczysz w internecie, nie zastanawiając się, czy ma one jakikolwiek sens.

Z góry zaplanowane ćwiczenia mają większy sens niż treningowy freestyle na każdym treningu. Najlepsze co może być dla rozwoju naszej sylwetki, to progres w treningu siłowym. Trenując wszystko, co popadnie, nie będziemy w stanie dostarczyć naszemu ciału odpowiednich bodźców.

Zadbaj o odpowiedni plan treningowy.


Sztywno trzymaj się planu treningowego, który nie jest dla ciebie odpowiedni.


Plan treningowy działa jak swego rodzaju mapa, która ma nas doprowadzić do celu. Jeśli nie masz pewności, czy masz odpowiednią mapę, zgłoś się do trenera. Możesz w tym celu napisać do mnie. Samo posiadanie planu treningowego jest bardzo ważne, ale jeszcze ważniejsze jest to, aby ten plan treningowy był odpowiedni i dostosowany w 100% pod nas. "Wzięłam plan treningowy od znanej trenerki, która schudła właśnie z tym planem. Niestety ja nie mam efektów". Często tak jest, bo taki plan nie jest dostosowany pod nas tylko pod inną osobę. Wybierz mądrze i ciesz się z efektów swojej pracy.


Elastyczna dieta i spożywanie pokarmów bogatych w składniki odżywcze powinna wynosić 85% całego twojego pożywienia, które spożywasz.

Zbyt restrykcyjne podejście do diety i zwalczanie swoich zachcianek za wszelką cenę oraz precyzyjne spożywanie makroskładników.

Na początku wylicz swoje zapotrzebowanie kaloryczne. Później kontroluj i licz to, co jesz. Natomiast zachowaj przy tym chłodną głowę. Nic się nie stanie, jeśli pewnego dnia zjesz o 100 kcal więcej, niż powinnaś lub nie będzie Ci się zgadzać makro. Odpowiednie podejście do odżywania jest tutaj kluczowe. Jeśli będziesz karcić się za drobne odejścia od wyznaczonych sobie rzeczy, to prędzej zrezygnujesz niż osiągniesz sukces.


Trenuj intensywnie od 3 do 5 dni w tygodniu po 45-90 minut. Sam trening ma być dla ciebie przyjemnością, a po treningu masz czuć się dobrze i mieć więcej energii na dalszą część dnia.

Każde ćwiczenie/trening wykonuj do upadku mięśniowego, a po treningu miej bóle, pieczenie i uczucie wyczerpania.

Na myśl o treningu powinnaś mieć same pozytywne emocje. Trening powinien być intensywny, ale to nie oznacza, że z każdego musisz wracać na czworaka do domu, nie mieć sił na dalszą część dnia i przez 3 kolejne dni dochodzić do siebie. NIE! Nie na tym polega proces treningowy.


Trenuj konsekwentnie przez cały rok przy zmiennym stresie treningowym. Pamiętaj o progresie i o DELOAD'zie.

Trenuj ciężko przez 52 tygodnie w roku.


Regeneracja jest tak samo ważna, jak trening. Dlatego nie zapominaj o DELOAD'zie w swoim planie treningowym. Rok treningowy powinien składać się z 6-12 programów treningowych, a każdy plan powinien zawierać w sobie progres i DELOAD. Nie możemy przez cały rok trenować na takich samych obrotach, bo w końcu nasz organizm powie dość i nici z upragnionej sylwetki.


Zbuduj odpowiednie fundamenty ćwiczeń takie jak: technika, zakres ruchomości i tempo wykonywanych ćwiczeń.

Trenuj na czuja, nie zwracając uwagi na fundamenty treningu siłowego i nie przykładając się do wykonywanych ćwiczeń.

Zwróćmy uwagę na takie rzeczy jak: tempo, zakres ruchomości i technikę. Są to bardzo ważne składowe każdego ćwiczenia. Jeśli nie będziemy kontrolować tego, co robimy, to prędzej zrobimy sobie krzywdę, niż osiągniemy efekt.


Spożywaj od 1,6 g do 1,8 g białka na kilogram masy ciała, rozkładając sobie to na 3 lub więcej posiłków.

Stosuj wiele suplementów i spożywaj białko w ciągu godziny po treningu.


Niby takie oczywiste, ale ludzie dalej myślą, że muszą spożywać białko po treningu. Możesz, ale nie musisz, bo nie ma to większego znaczenia. Rozplanuj sobie 3-4 posiłki w ciągu dnia, tak żeby w każdym było białko.


Zadbaj o regenerację. Dobry sen odgrywa tutaj kluczową rolę. Zwróć uwagę na jego jakość i ilość!


Pozdrawiam, Kacper


36 wyświetleń0 komentarzy

Powiązane posty

Zobacz wszystkie

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page