top of page

Dlaczego wprowadziłem ofertę VIP?

Hmmm... - tak właśnie może rozpocząć się ten post, bo ostatnimi czasy dużo myślałem na temat współprac treningowych online. Myślałem o podejściu i zaangażowaniu podopiecznych do treningów oraz swoim do współprac i pojawił się pomysł — OPIEKA TRENERSKA VIP.


Do tej pory wyglądało to tak, że do każdej osoby, która nawiązała ze mną współpracę, podchodziłem z 200% zaangażowaniem. Każdej osobie dawałem jak najwięcej, aby przyspieszyć drogę do postawionego celu. Każdy program był rozpisywany pod konkretne upodobania, cele i możliwości. Ćwiczenia zawierały hiperłącze do YouTube. Dawałem specjalne tabele w arkuszu googla, aby łatwiej było kontrolować progres treningowy. Pod koniec każdego tygodnia pisałem wiadomość do swoich podopiecznych, pytając się, jak minął ich tydzień. Na wiadomości i pytania starałem się odpowiadać bardzo szybko. Po prostu wszystko z mojej strony musiało być TOP!


Tego samego oczekiwałem od swoich podopiecznych — pełnego zaangażowania. Niestety nie wszyscy dawali z siebie 100%. Niektórym ciężko było zaangażować się nawet na 50%. Brak odpowiedzi na wiadomości, brak uzupełnionych tabel i brak systematyczności w treningach (4 tygodniowy plan trwał 6-7 tygodni). Zaczęło mnie to już powoli irytować. Nie raz pojawiała się frustracja i demotywacja do pracy, bo ciężko jest uzyskać efekty, kiedy tylko trener się stara. Czułem, że ludzie nie szanują mojej pracy i czasu. Kto wie, może za dużo oczekiwałem. Trudno stwierdzić, ale nie czułem się z tym dobrze. Mogło się to odbić na podopiecznych, którzy naprawdę się starali i dawali z siebie wszystko. Jeśli tak było, to przepraszam.


Jako Pan Dupek miałem okazję współpracować z różnymi ludźmi (ponad 120 osób). Z niektórymi osobami współpracuję od początku powstania tego profilu, a z innymi współpraca zakończyła się przed upływem pierwszego planu treningowego. Patrząc na te wszystkie współprace, mogę wyróżnić 3 sposoby działania osób decydujących się na treningi z planem treningowym.

Pierwszy, najlepszy dla mnie i dla podopiecznych sposób, to taki, w którym osoba w 100% realizuje założone cele i plan treningowy. Angażuje się we współpracę, trenuje systematycznie i przykłada się do zadań treningowych. Jak to napisała jedna z moich podopiecznych - “jeśli ćwiczysz sumiennie i wg wskazówek nie ma innej opcji, efekt murowany!”. Zgadzam się z tym, jak najbardziej, bo najlepsze efekty są w momencie, kiedy dwie osoby dają z siebie wszystko.


Drugi sposób, w jaki ludzie podchodzą do współpracy, wygląda tak, że stosują się do planu treningowego, ale nie na 100%. Często wiedzą lepiej niż trener, wrzucając do planów swoje dodatki. Są niesystematyczni i nie trzymają się wyznaczonej drogi. Przez to droga do celu wydłuża się w czasie. To sprawia, że niektórzy ludzie poddają się i przestają trenować. Nie dziwię się im - nie ma efektów, to nie ma treningów. Tylko, w jaki sposób mają pojawić się efekty, kiedy osoby w taki sposób podchodzą do treningów i współpracy. Plan na 4 tygodnie jest na 4 tygodnie, a nie rozłożony w czasie na 2-3 miesiące.


Trzeci i w sumie najśmieszniejszy sposób współpracy to taki, w którym ludzie kupują program treningowy i już po dwóch tygodniach mają milion wymówek. Czasami mam wrażenie, że takie osoby myślą, że jak kupią program treningowy, to efekt pojawi się w momencie otrzymania planu treningowego. Wystarczy otworzyć plik i forma sama przyjdzie. Wydaje mi się, że są też ludzie, którzy kupują plan i myślą, że to trener będzie za nich trenował, a oni będą zbierać żniwa. Dla mnie takie podejście mega śmieszne. Ktoś wydaje pieniądze na współpracę i nawet nie próbuje z niej skorzystać.


Okey… tylko co Ci przeszkadza, że ludzie płacą, ale trenują na sposób? Przecież i tak możesz zarobić. Zgadza się, mogę zarobić, ale tutaj nie chodzi o pieniądze. Wybrałem pracę trenera, ponieważ chcę pomagać ludziom realizować postawione sobie cele. Sposób drugi i trzeci mocno demotywuje i frustruje, ponieważ podopieczny nie osiąga zamierzonych efektów. Jeśli współpraca jest na wysokim poziomie, to aż przyjemnie się pracuje. Widzisz efekty, tworzysz relacje i otrzymujesz motywację do dalszej pracy.


Trener wskazuje odpowiednią drogę do wyznaczonego celu. To, w jaki sposób ją pokonasz zależy tylko i wyłącznie od Ciebie!


Z kodem VIP otrzymasz zniżkę -24 zł (dla 3 pierwszych osób).

Wprowadzając opcję OPIEKI TRENERSKIEJ VIP, będę mógł uporządkować swoją pracę. Będę wiedział (taką mam nadzieję), kto jest zaangażowany i będzie chciał dać z siebie wszystko. Kto będzie potrzebował mojej osoby, a kto tylko planu treningowego. Nikt na tym nie ucierpi, tylko każdy zyska. Będę mógł się w większym stopniu oddać podopiecznym, którzy faktycznie chcą i potrzebują wsparcia mojej osoby, nie marnując przy tym czasu i energii na osoby, które chcą tylko plan treningowy.

Uważam, że takie rozwiązanie wzniesie nasze współprace na jeszcze wyższy poziom!

33 wyświetlenia0 komentarzy

Powiązane posty

Zobacz wszystkie

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page