top of page

To musisz wiedzieć przed rozpoczęciem treningów na siłowni.

Ja też byłem kiedyś w tym samym miejscu co Ty. Też kiedyś zaczynałem, zastanawiałem się o co chodzi w tej całej siłowni i czerpałem inspirację z różnych internetowych kanałów/profili. Dzisiaj mam już lepszą wiedzę, inną świadomość i większe doświadczenie, którym chciałbym się podzielić. Teraz jestem pewien, że to musisz wiedzieć przed rozpoczęciem treningów.


Nie musisz być w formie, żeby rozpocząć treningi

Tak się po prostu nie da. To właśnie konsekwentne treningi dadzą Ci super formę.


Bądź cierpliwa

Ucz się, eksperymentuj i nie rozkminiaj za dużo nad tym, co robisz. Daj sobie czas na poznawanie i czucie nowych dla Ciebie ćwiczeń. Stopniowo dodawaj coraz to bardziej skomplikowane ćwiczenia, zwiększaj obciążenie i objętość treningową.


Na początku naucz się podstawowych ruchów — przysiady i martwe ciągi.


Zaczynasz treningi?

Zrób sobie 3 serie po 12-15 powtórzeń przysiadów, glute bridge’ów/hip thrustów i martwych ciągów. Na koniec wrzuć sobie ćwiczenie z rodziny wykroków (wykroki, zakroki, split squaty) i dodaj finisher z gumą.


Nie musisz perfekcyjnie wykonywać ćwiczeń. Najważniejsze, żebyś wykonywała je systematycznie

Zbudowanie wymarzonej sylwetki może zająć nawet kilka lat. Konsekwencja i wytrwałość to warunek do osiągnięcia sukcesu. Zadbaj o to i nim się obejrzysz, zobaczysz większy i silniejszy tyłek, z którego będziesz bardzo dumna.


Chcąc przejść z punktu A do punktu Z, musisz zrozumieć, że nie stanie się to z dnia na dzień. Każda literka daje coraz lepsze wyniki, dlatego przerabiaj sumiennie każdą literkę ze swojego alfabetu.


Czerp radość z treningów

Chcesz trenować systematycznie i osiągając najlepsze rezultaty? Musisz dobrze bawić się treningiem. Ćwiczenia mają sprawiać Ci radość i przyjemność. Jeśli nie masz z tego frajdy, to musisz coś zmienić.


Nie porównuj się do innych

Każdy z nas jest inny. Każdy startuje z innego miejsca, dlatego porównywanie się do innych może przynieść skutki odwrotne do zamierzonych.


Porównuj się z własnym „ja” i bądź dumna z tego, co już udało Ci się osiągnąć.


Nigdy nie jest za późno!

Nasze ciało ma zdolność do adaptacji i rozwoju przez całe życie. Nawet niewielkie działania podejmowane regularnie mogą przynieść korzyści zdrowotne i poprawić naszą kondycję fizyczną i psychiczną.


Staraj się nie komplikować swoich treningów

Wyobraź sobie, że stoisz pod szczytem góry i możesz iść tylko wyżej. Nastaw się pozytywnie do swojej przygody, bo wyruszasz w podróż po lepsze pośladki. Od teraz wszystko, co zrobisz, będzie lepsze od tego, co robiłaś wcześniej (a pewnie nie robiłaś nic).


Zgłoś się do trenera, niech rozpisze Ci plan treningowy

Trenowanie na własną rękę było super przez kilka pierwszych tygodni. Później treningi przestały sprawiać mi radość. Dlatego postanowiłem zgłosić się do trenera. On spojrzał na mnie z boku i dostosował ćwiczenia pod postawiony cel.


Od ponad dwóch lat trenuję z planem od trenera. Wykonuję 5 treningów w tygodniu i na każdy trening idę z uśmiechem na twarzy. Przez 2 lata nie było momentu, w którym nie chciało mi się iść na trening. Dostałem zadanie, więc idę je wykonać.


Jeśli chcesz zacząć swoje przygodę z planem treningowym dopasowanym pod siebie, to napisz do mnie wiadomość lub zajrzyj na moją stronę.

 

Zapomnij o nieskutecznych treningach! Wzmocnij ciało i zbuduj piękne pośladki z Projektem dla kobiet


Projekt treningowy na miarę Twoich możliwości, z którym w prosty i bezpieczny sposób wzmocnisz swoje ciało i zwiększysz pewność siebie. Zamknięta grupa wsparcia i skuteczny plan treningowy – otrzymasz wszystko, czego potrzebujesz, aby zrealizować swój cel.

Pozdrawiam, Kacper Dobrowolski.Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page