top of page

Hip dipsy i bryczesy. Jak się ich pozbyć?

Najbardziej znienawidzone dołki na świecie. Przy nich, dziury w polskich drogach to pikuś. Mowa oczywiście o HIP DIPSACH. Czyli, wgłębieniach po bokach bioder, którymi zapewne przejmujesz się 100 razy bardziej, niż ktokolwiek inny zwraca na nie uwagę.


Każdy z nas w większym lub mniejszym stopniu ma HIP DIPSY, bo tak po prostu jesteśmy zbudowani. Wpływ na ich kształt ma genetyka i anatomia bioder oraz poziom tkanki tłuszczowej. Osoby szczupłe będą miały bardziej uwidocznione wgłębienia w biodrach.

Trenując siłowo, zbudujesz większe i silniejsze pośladki, dzięki czemu nadasz kształt biodrom. Pytanie tylko, czy w 100% wyeliminujesz HIP DIPSY? Nie mam bladego pojęcia. Wszystko zależy od Twojej genetyki i anatomii bioder.


Być może będziesz musiał eksperymentować z doborem ćwiczeń i proc. ilością tkanki tłuszczowej. Pamiętaj tylko o najważniejszym — NIE PRZEJMUJ SIĘ TYM, CZEGO NIE MOŻESZ ZMIENIĆ! Genetyki i anatomii nie zmienisz, dlatego skup się na treningach i odpowiednim odżywianiu i czerp radość z tego, co robisz.


Serio, ja jako facet nie zwracam uwagi na HIPDIPSY. Zdecydowanie bardziej przykuwają moją uwagę pośladki niż te nic nieznaczące wgłębienia.


Kolejny prezent od matki natury dla kobiet — oporna tkanka tłuszczowa pod pośladkami. W dużej mierze występowanie bryczesów determinuje poziom tkanki tłuszczowej, ale na to nie ma reguły. Czasami kobiety, które z 15% tkanką tłuszczową, mają bardziej widoczne bryczesy niż kobiety, które mają 30% tkanki tłuszczowej. Wszystko za sprawą rozkładania się tkanki tłuszczowej. U jednych tłuszcz będzie rozkładał się równomiernie po całym ciele, a innych będzie odkładał się w bardziej w konkretnych obszarach ciała.


Jak się ich pozbyć? To bardzo proste!

Zbuduj więcej mięśni w newralgicznym obszarze za pomocą treningu siłowego, odżywiaj się zdrowo w odpowiedni sposób (deficyt lub utrzymanie) i zadbaj o aktywny tryb życia (NEAT). Kiedy zaczniesz tracić tkankę tłuszczową i nabierać masy mięśniowej, twoje pośladki zaczną zmieniać kształt, a ich wygląd znacząco się poprawi.


Nie popełniaj tego błędu!

Ogranicz skrajne diety i ogromne ilości ćwiczenia cardio. Wiadomo, dzięki takiemu rozwiązaniu stracisz zbędne kilogramy, ale wraz z nimi stracisz również kształt pośladków. Pamiętaj! Im większy tyłek, tym nogi wydają się szczuplejsze.


Trenuj z odpowiednim planem treningowym, rozbudowując pośladki i wyganiając mięśniami niechcianą tkankę tłuszczową.
Pan Dupek.

255 wyświetleń0 komentarzy

Powiązane posty

Zobacz wszystkie

Comentarios

Obtuvo 0 de 5 estrellas.
Aún no hay calificaciones

Agrega una calificación
bottom of page