top of page

3 FILARY moich planów treningowych

W planach treningowych, które tworzę dla swoich podopiecznych jest jedna myśl przewodnia - POMAGAM ZBUDOWAĆ UPRAGNIONĄ SYLWETKĘ. Ta myśl opiera się na trzech solidnych filarach.PEWNA ZALEŻNOŚĆ

Jeśli w treningu zabraknie jednego z tych filarów (radość i przyjemność, progres i zdrowie), to cały proces treningowy i droga po wymarzone efekty może runąć w gruzy.


Chcemy osiągnąć wymarzone efekty, to musimy dokładnie zadbać o każdy filar - takie jest moje zdanie.


*szara bryła przedstawia WYMARZONE EFEKTYZanim przejdę do omówienia każdego filaru z osobna, chciałbym dać Ci możliwość sprawdzenia moich planów na własnej skórze. Kliknij tutaj, wybierz plan dla siebie (siłownia/dom), pobierz plik i wejdź na inny poziom treningu!


RADOŚĆ I PRZYJEMNOŚĆ

Niezależnie od tego, co robimy kluczem do osiągnięcia sukcesu jest czerpanie radości i przyjemności z procesu z tej czynności. Dlatego wychodzę z założenia, że na trening powinno się iść z uśmiechem na twarzy. Sam trening powinien być przyjemny (oczywiście też ciężki, ale jedno z drugim się nie wyklucza), a po treningu powinniśmy mieć bardzo dużo pozytywnej energii na resztę dnia.


Nie jedna za moich podopiecznych przekonała się o tym, że efektywny trening to taki który jest przyjemny, ciekawy i przynosi wiele radości podczas jego wykonywania. Odpowiednio skonstruowany plan treningowy pomaga utrzymać systematyczność treningową właśnie dzięki temu, że z przyjemnością wracamy na salę treningową.


Przed stworzeniem każdego planu treningowego dokładnie analizuję kwestionariusz danej osoby, aby jak najlepiej dobrać pod nią środki treningowe. Często pytam o ćwiczenia, które lubi i za którymi nie przepada. Jeśli ta osoba nienawidzi najlepszego (według mnie) ćwiczenia, to go po prostu nie wrzucę do planu. Szczególnie na początku naszej współpracy. Z doświadczenia wiem, że później podopieczni sami domagają się dodania do treningów tych znienawidzonych ćwiczeń.

TRENING TO MA BYĆ PRZYJEMNOŚĆ, NIE KARA!

Jeśli mielibyśmy chodzić na trening za karę, to długo by to nie trwało. Nikt na dłuższą metę nie wytrzyma takiego podejścia i w końcu powie "DOŚĆ! NIGDZIE NIE IDĘ" lub (tutaj wpisz najpopularniejszą wymówkę).


PROGRES

Bez progresu nie ma efektów, bo jakby nie patrzeć, to efekty są progresem samym w sobie. Startujemy z punktu A i idziemy do punktu B — musi zajść progres.


Wiem, łatwo się o tym mówi, ale jeśli trzeba przejść do czynów, to zaczynają się schody. Nie zawsze jest kolorowo, tak jak byśmy tego chcieli. Wydaje mi się, że może być to po części spowodowane złym miejscem, w którym używamy tego słowa. Zresztą sprawdźmy - z czym kojarzy się słowo PROGRES w odniesieniu do treningów? Napisz w komentarzu.


Ja zauważyłem, że kiedy ludzie słyszą słowo PROGRES, to w głowie od razu pojawiają się skojarzenia z "lepszą sylwetką". Uważam, że problemem jest błędne podejście. Przywiązujemy za dużą uwagę na progres sylwetkowy, a nie siłowy. Oczywiście główną myślą przewodnia powinien być konkretny cel sylwetkowy. Natomiast ten cel powinien być składową mniejszych celów siłowych, na których powinniśmy się bardziej fokusować.


Progres siłowy jest łatwiej mierzalny. Z treningu na trening stajemy się coraz silniejsi i bardziej pewni siebie, a to napędza do systematycznego wykonywania kolejnych treningów. Dobra sylwetka będzie wypadkową tych rzeczy.


W planach treningowych Pana Dupka dokładnie rozpisane jest w jaki sposób progresować siłowo na każdej jednostce treningowej, żeby za X czasu móc zobaczyć efekty wizualne ciężkich treningów.


ZDROWIE

Bez progresu nie ma efektów prawda? To wyobraź sobie, że bez zdrowia nie ma progresu (chyba że progresem będzie powrót do pełni zdrowia). Zdrowie to najważniejszy aspekt, na którym skupiam się w tworzeniu planów treningowych. Bez radości można wykonać dobry trening, bez progresu (chwila słabości) również można wykonać dobry trening. Natomiast bez zdrowia jest to niemalże niemożliwe.


Dlatego każde ćwiczenie, które znajduje się w moich planach treningowych, zawiera specjalne hiperłącze z wersją wideo. Ma to na celu lepsze zobrazowanie techniki danego ćwiczenia, aby w możliwie jak najlepszy sposób zadbać o technikę i zdrowie podczas wykonywania treningu.


Jeśli wyżej nie udało mi się przekonać do testu moich planów, to może teraz się uda. Kliknij tutaj, wybierz plan dla siebie (siłownia/dom), pobierz plik i wejdź na inny poziom treningu!


Piona! K.

Powiązane posty

Zobacz wszystkie

コメント

5つ星のうち0と評価されています。
まだ評価がありません

評価を追加
bottom of page