top of page

Jestem nowicjuszem. Jak zacząć trenować na siłowni?

Za rogiem nowy rok. Wiele osób będzie planowało rozpocząć swoją przygodę z treningami na siłowni. Przygotowałem kilka porad dotyczących pierwszych kroków, ponieważ zdaję sobie sprawę, że pojawią się pytania, problemy i niepewność.


NIE KOMPLIKUJ NADMIERNIE TRENINGU

Zacznij sobie od podstawowych ćwiczeń z wykorzystaniem własnej masy ciała lub niewielkich hantli/kettli. Nie musisz od razu zabierać się za trenowanie ze sztangą. Jesteś na początku swojej drogi. Stoisz przed pierwszym stopniem schodów do celu. Możesz iść tylko do góry. Pomoże Ci w tym odpowiednie, pozytywne nastawienie. Powiedz na głos: “Rozpoczynam w przygodę po zajebisty tyłek. Od teraz wszystko, co zrobię, będzie lepsze od tego, co robiłam wcześniej” - a wcześniej mogłaś nie robić nic, aby osiągnąć swój cel. Potrzebujesz planu, aby dobrze zacząć treningi? Napisz! Z ogromną przyjemnością wprowadzę Cię w świat treningu siłowego.

 

NIE MUSISZ BYĆ W FORMIE, ABY PÓJŚĆ NA SIŁOWNIĘ

Nie musisz dobrze wyglądać, aby iść na siłownię. Nie musisz być też ekspertem z treningu siłowego, aby zacząć trenować. Zresztą, nigdy nie będziesz ekspertem, jeśli nie będziesz trenować. To, że nie wiesz, w jaki sposób trenować jest bardzo dobrą wymówką, która nie ma żadnego uzasadnienia. Na internecie jest mnóstwo informacji o tym, w jaki sposób trenować. Nic Ci te informacje nie dadzą, jeśli nie pójdziesz na trening i nie poczujesz ćwiczeń na własnym ciele.


DAJ SOBIE CZAS NA NAUKĘ TECHNIKI ĆWICZEŃ I EKSPERYMENTOWANIE

Droga z punktu A (rozpoczęcie treningów) do punktu Z (wymarzona sylwetka lub inny cel) wymaga przerobienia całego alfabetu. Dlatego poświęć trochę czasu na naukę poprawnej techniki i poznanie nowych ćwiczeń. Nie myśl za dużo o tym, że ćwiczenia, które wykonujesz, musisz robić perfekcyjnie. Pamiętaj, że dopiero się uczysz i potrzebujesz czasu, żeby opanować technikę ćwiczeń. Eksperymentuj z ćwiczeniami przy zachowaniu podstawowych zasad poprawnej techniki.


TRENUJ SYSTEMATYCZNIE

Dlaczego nowicjusze nie osiągają swojego celu? Ponieważ trenują bez planu treningowego lub nie przestrzegają go i wykonują nieregularne treningi. Zbudowanie upragnionej sylwetki może zająć kilka [UWAGA!] LAT! Dlatego konsekwencja i wytrwałość są kluczowe, aby osiągnąć sukces. Pamiętaj, że z czasem technika ćwiczeń będzie coraz lepsza, a wraz z nią będzie rosła też siła. Nim się obejrzysz, osiągniesz upragnioną sylwetkę, z której będziesz bardzo dumna!

 

CZERP PRZYJEMNOŚĆ Z ĆWICZEŃ

Doświadczenie pokazało mi, że osoby, które trenują regularnie i osiągają najlepsze wyniki, to osoby, które czerpią radość z treningów. Jeśli nie masz przyjemności z treningów, to musisz coś zmienić. Zmień ćwiczenia, plan treningowy, rodzaj treningu lub siłownię, która również może okazać się pozytywnym bodźcem.


WSTYDZĘ SIĘ WYKONYWAĆ ĆWICZENIA NA SIŁOWNI

Jest kilka sposobów, aby pokonać tę niekorzystną barierę:

  1. Jeśli trenujesz na siłowni pełnej ludzi, wybieraj godziny, które są najmniej oblegane. Wiem, że nie zawsze jest to możliwe, dlatego przejdźmy dalej.

  2. Trenuj głową do ściany, aby nie łapać kontaktu wzrokowego z innymi ludźmi.

  3. Znajdź swoje miejsce na siłowni. Może to być jakiś kącik oddalony od reszty siłowni np. salka fitness.

  4. Trenuj w domu. Kiedy przyzwyczaisz się ćwiczeń i poczujesz się gotowa, wróć na siłownię.

Znasz osobę, która na 100% rozpocznie treningi od nowego roku? Jeśli tak, to pokaż jej ten wpis. Niech szczęśliwie trenuje przez cały rok i jeszcze dłużej.


Pan Dupek.

Powiązane posty

Zobacz wszystkie

Commentaires

Noté 0 étoile sur 5.
Pas encore de note

Ajouter une note
bottom of page